Satelitní vysílání

Satelitní družice Eutelsat na oběžné drázeSignál satelitního vysílání DVB-S není přijímán z pozemních vysílačů, ale z antén umístěných na satelitních družicích, které se nacházejí na tzv. geostacionární dráze, přibližně 36 tisíc km nad zemským povrchem. Družice se pohybují stejnou rychlostí, jakou se otáčí naše Země a zachovávají si tak stejnou pozici vůči zemi. Trvale tak pokrývají satelitním signálem stejnou plochu Země.

Jaké území pokrývá satelitní vysílání?

Vyzařovací diagram Astra3ASatelitní vysílání družic určených pro příjem v České republice pokrývají celé území republiky. V některých lokalitách se může stát, že ve výhledu na družici překáží např. výšková budova, strom nebo terénní nerovnost.
Co je potřeba k příjmu satelitního vysílání?
Pro příjem je nutný tzv. satelitní komplet, který zahrnuje satelitní přijímač a parabolickou anténa s konvertorem (LNB). Při instalaci satelitního kompletu je důležité správné nasměrování satelitní antény na požadovaný satelit a proto je lépe svěřit montáž specializované firmě která vlastní měřící přístroj pro měření satelitních signálů a je i vybavená potřebným nařadím k montáži.

Je satelitní televize placená?

Mezi programy vysílanými z družic jsou programy volné FTA (nekódované) a kódované. Kódované programy jsou většinou placené a pro jejich příjem potřebujete přijímač pro dekódovaní programů a příslušnou dekódovací kartu.

Satelitní přijímače Golden Media, VU+Solo2, Dreambox, Xtrend

Satelitní přijímače, satelitní paraboly, dekodovací karty je možno zakoupit zde

 
2010 tvorba webu | www.esluzby.net