Začátky, aneb jak jem začínal s anténařinou.

Anténní a satelitní technikou se zabývám od roku 1987, kdy vysílaly pouze dva televizní programy. Z tohoto důvodu jsem si začal pohrávat s myšlenkou, jak rozšířit počet programů na mém televizním přijímači Tesla Color Orava.

Na střeše panelového domu na sídlišti v České Lípě jsem si začal, s patřičnými povoleními samozřejmě, stavět anténní soustavu pro příjem zahraniční televize.
V té době bylo možné zachytit vysílání východního Německa, kde se daly přijímat tři programy. Z dalších stran byl možný příjem polské televize a za dobrých příjmových podmínek i západní televize z Rakouska a ze západního Německa (vysílač Hoher Bogen).

Tento příjem jsem se snažil různě vylepšovat, a to stavěním televizních antén a zesilovačů. Mým největším pomocníkem byl časopis Amatérské rádio, kde se dalo získat mnoho informací o dané problematice anténního a později i satelitního přijmu televize.

Konvertor pro středovou parabolu a magnetický ozařovač.Po zjištění, že panelové bydlení není nic pro mne a mou rodinu, rozhodli jsme se, že si postavíme rodinný domek ve Stružnici nedaleko České Lípy, odkud pochází moje manželka. Poté, co jsem postavil dům a zasadil strom, přišlo na řadu postavit anténu, které by splňovala mé náročné požadavky. Protože obec Stružnice nebyla pro příjem televize to nejlepší místo, tak jsem začal pokukovat po příjmu televize ze satelitu.

Amartérská výroba satelitního přijímačeAle jak si satelitní příjem pořídit? Ceny za satelitní zařízení byly vysoké a výši mého platu nedostupné. Tak jak dál? Opět mi pomohlo mé oblíbené Amatérské rádio. Ano, to byla ta správná cesta. V tomto časopise vyšlo několik návodů na stavbu satelitního přijímače a tak jsem se do stavby pustil. Byla to zdlouhavá práce, a to jak s montáží a nastavením, tak hlavně se sehnáním příslušných součástek.

Parabola se dala sehnat laminátová. Byly firmy, které tyto satelitní antény vyráběly. Přijímací konvertor se nechal dovézt ze západního Německa. A tak se to dalo vše dohromady a čekalo se na výsledek. Jaké to byly krásné chvíle, když se v zrnitém obraze začaly objevovat náznaky satelitního programu a po dalším doladění paraboly a satelitního přijímače i kvalitní obraz.

Amartérská výroba satelitního přijímačeA tak nějak z nedostatku programů a koníčka v lovení všeho, co se dá chytit, kromě zaběhnutých psů, koček a manželek, to vše přešlo až k vzniku mé firmy. Své získané dovednosti a vědomosti se snažím uplatnit při montážích anténní a satelitní techniky, a to v rodinných a obytných domech, hotelech i penzionech a dalších objektech, kde budou mé služby potřeba.

Další informace ohledně příjmu televizních programů najdete dále na mém webu.

 
2010 tvorba webu | www.esluzby.net