Česká televize spustila svůj DVB-T2 s HD programy

Česká televize začala šířit všechny své programy v HD rozlišení v DVB-T2 a připojila se k přechodu na pozemní vysílání v novém vysílacím standardu DVB-T2, který je součástí tzv. druhé vlny televizní digitalizace.
Diváci na klasickou pozemní anténu od 29. března 2018 naladí všechny programy ČT v HD – tedy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT24 HD a dvojkanál ČT:D HD / ČT art HD. Přičemž zpravodajská ČT24 a ČT:D/ČT art jsou poprvé šířeny přes pozemní vysílače ve vysokém rozlišení. Zbývající stanice mohou již od roku 2013 sledovat v DVB-T prostřednictvím Regionální sítě 7 (RS7).
Nový multiplex veřejnoprávního vysílatele nese označení Přechodový multiplex 11 (PS11) a pracuje ve standardu DVB-T2, což je druhá generace pozemního vysílání. Programy jsou vysílány ve video formátu HEVC (H.265) a zvuku HE-AAC. Stanice ČT se vysílají v rozlišení 1080p/50.

Posuny s ČT :D/art a ČT sport v současném zemském vysílání

V době spuštění přechodové sítě nicméně vypadne kanál ČT :D/art z multiplexu 3 vysílání DVB-T (tedy z dosavadního způsobu pozemního vysílání), kde bude nahrazený programem Prima Krimi. V květnu se však Déčko do DVB-T vrátí, když nahradí v multiplexu 1 program ČT sport, který bude vysílaný pouze v DVB-T2.

Aktuality

 
2010 tvorba webu | www.esluzby.net