Česká televize spouští DVB-T2

V pořadí třetí tzv. přechodový multiplex na území Česka zahájí svůj provoz 29.3.2018. Bude jej provozovat Česká televize a šířit v něm všechny své programy ve vysokém rozlišení (HDTV) – tedy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD / ČT art HD a ČT Sport HD. Multiplex bude šířen ve druhé generaci pozemního vysílání – DVB-T2. Pro příjem proto bude nutný novější televizor nebo set top box s podporou DVB-T2 a kodeků HEVC a HE-AAC. Stávající distribuce programů v DVB-T bude z větší části zachována.

Změna přijde k 1. dubnu 2018, kdy Česká televize ukončí distribuci dvojprogramu ČT:D / ČT art v MPEG-2/SD v celoplošném DVB-T multiplexu 3 u operátora Czech Digital Group (CDG). Uvolněnou kapacitu bude využívat nový komerční kanál Prima KRIMI televizní skupiny Prima.

Déčko a artový kanál ČT budou od toho okamžiku dostupné na klasickou pozemní anténu v rámci RS7 a dalších regionálních sítí. Celoplošně bude rovněž k naladění v nově spuštěné síti PS11 v DVB-T2.

Na konci května skončí sportovní kanál České televize ve stávajícím DVB-T multiplexu 1. Sportovní fanoušci pak najdou ČT Sport v RS7 a v dalších regionálních sítích a také v nově spuštěné PS11. Uvolněné místo v multiplexu 1 využije ČT:D / ČT art.

Dostupné vysílače DVB-T2 multiplexu PS11.

Liberec Ještěd kanál 26 H 25 kW

Ústí nad Labem Buková hora kanál 50 H 100 kW

Trutnov Černá hora kanál 26 H 100 kW

Aktuality

 
2010 tvorba webu | www.esluzby.net